Τα Νέα Μας

Ενημερώσου για τα νέα του ΙΕΚ ΣΒΙΕ

Το ΙΕΚ ΣΒΙΕ στη συνάντηση του Health4EU στην Τσεχία

Στόχος του educational trip ήταν η μεταφορά τεχνογνωσίας στους εκπαιδευτές σχολών Υγείας από διάφορες χώρες της Ευρώπης.

Ο Όμιλος ΠΕΙΦΑΣΥΝ στο ΙΕΚ ΣΒΙΕ

Οι εκπρόσωποι του Ομίλου ΠΕΙΦΑΣΥΝ, μίας από τις τρεις μεγαλύτερες χονδρεμπορικές συνεταιριστικές φαρμακευτικές επιχειρήσεις στην Ελλάδα βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις του ΙΕΚ ΣΒΙΕ, για να συζητήσουν με τη νέα γενιά του κλάδου για τις αλλαγές στο τοπίο της φαρμακοβιομηχανίας, αλλά και τις πολλές ευκαιρίες εργασίας που αυτές επιφέρουν.

PetCity & ΙΕΚ ΣΒΙΕ: Από την εκπαίδευση στην αγορά εργασίας

Τα Pet City, ο κορυφαίος pet specialty retailer στην Ελλάδα, σε συνεργασία με το ΙΕΚ ΣΒΙΕ, την πρώτη σχολή επαγγελμάτων υγείας στην Ελλάδα, ανακοινώνουν την αρχή μιας νέας πρωτοποριακής εποχής στην φροντίδα των ζώων συντροφιάς.

Στρατηγική συνεργασία ΙΕΚ ΣΒΙΕ & PET CITY GROUP

Τα Pet City, ο μεγαλύτερος pet specialty retailer στην Ελλάδα , με 93 καταστήματα, ανοίγει τις πόρτες του στους αποφοίτους του ΙΕΚ ΣΒΙΕ, με στόχο να διευρύνει τις υπηρεσίες που προσφέρει, ενσωματώνοντας στο ανθρώπινο δυναμικό της τους άρτια καταρτισμένους αποφοίτους των προγραμμάτων «Βοηθών Κτηνιάτρου & Φροντιστών Ζώων Συντροφιάς» και «Pet Grooming – Καλλωπισμός Ζώων Συντροφιάς».

SEMINAR WEEK με 38 webinars για τους σπουδαστές της ΣΒΙΕ

Unlimited ευκαιρίες για να αναβαθμίσουν τις δεξιότητές τους και να αποκτήσουν νέες γνώσεις, έχουν οι σπουδαστές όλων των ειδικοτήτων του ΙΕΚ ΣΒΙΕ σε Αθήνα και Πάτρα!

Career Day στο ΙΕΚ ΣΒΙΕ στην Αθήνα

Δεκάδες κορυφαίες επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται σε διάφορους επαγγελματικούς κλάδους βρέθηκαν στο campus του ΙΕΚ ΣΒΙΕ στο κέντρο της Αθήνας, για να αναζητήσουν ανάμεσα στους σπουδαστές του τους επόμενους συνεργάτες τους στο πλαίσιο ενός ξεχωριστού Career Day.

Εκπαιδευτική Σύμπραξη – «Ορόσημο» για τη Σχολή Ξενοδοχειακών του ΙΕΚ ΣΒΙΕ & την HotelBrain Academy

Η ατζέντα της σύμπραξης περιλαμβάνει την εξειδίκευση των αποφοίτων Ξενοδοχειακών της ΣΒΙΕ στη HotelBrain Academy, με εγγυημένη προσφορά εργασίας, για όσους αποφοιτήσουν, στο πανελλαδικό δίκτυο του Ομίλου HotelBrain. Επιπρόσθετα, περιλαμβάνεται δυνατότητα αμειβόμενης πρακτικής άσκησης και άνοιγμα επαγγελματικών ευκαιριών για τους φοιτητές του προγράμματος Ξενοδοχειακών του ΙΕΚ ΣΒΙΕ στα ξενοδοχεία του Ομίλου.

Τελετή αποφοίτησης για τους ωφελούμενους υποτροφιών σε συνεργασία με τη ΜΕΤΑδραση

Σε κλίμα συγκίνησης, οι απόφοιτοι παρέλαβαν τα πτυχία τους από τους εκπαιδευτές και το διοικητικό προσωπικό και τώρα είναι πανέτοιμοι να βρουν τη θέση εργασίας που ανταποκρίνεται στις γνώσεις και τις επιθυμίες τους.

Σε «κυκλοφορία» η συλλογή με τα έργα των συμμετεχόντων στο πρόγραμμα «Συγγραφή & Έκδοση Έργου»

Στις σελίδες ενός πολυσυλλεκτικού βιβλίου με τίτλο «ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΤΑ» αποτυπώθηκαν τα πρωτόλεια των συμμετεχόντων του περσινού σεμιναρίου «Συγγραφή και Έκδοση Έργου», με την επίσημη παρουσίασή του να πραγματοποιείται στις εγκαταστάσεις του ΙΕΚ ΣΒΙΕ στο κέντρο της Αθήνας.