Η Σχολή Υγείας του ΙΕΚ ΣΒΙΕ στην Ολλανδία για το project Health 4 EU

Επίλεκτη ομάδα σπουδαστών και καθηγητών της Σχολής Υγείας του ΙΕΚ ΣΒΙΕ στην Αθήνα, ταξίδεψε στo Dordrecht της Ολλανδίας, στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+, με αφορμή το project Health 4 EU και στόχο την προώθηση του «Positive Health».

Στις εξαιρετικές εγκαταστάσεις του Κολλεγίου Da Vinci, τα μέλη της ομάδας του ΙΕΚ ΣΒΙΕ συνεργάστηκαν με τους Ολλανδούς, Ισπανούς, Τσέχους, Βέλγους, Φιλανδούς και Λετονούς ομολόγους τους, ερευνώντας και σχεδιάζοντας εκπαιδευτικά προγράμματα για τους σπουδαστές όλων των ειδικοτήτων Υγείας, που σχετίζονται με την Κατ’ οίκον Νοσηλεία και τη Φροντίδα των Ηλικιωμένων.

Το ΙΕΚ ΣΒΙΕ διατηρώντας μακρά παράδοση στη συμμετοχή του σε προγράμματα Erasmus+, φροντίζει να φέρνει τους σπουδαστές σου σε άμεση επαφή με την πραγματική φύση του επαγγέλματός τους, καθώς και με όλες τις διεθνείς εξελίξεις που αντιστοιχούν στον τομέα σπουδών τους.

Επόμενη συνάντηση, τον Οκτώβριο, στη Λιεπάγια της Λετονίας!